Visuomenėje taip jau yra susiklostę, kad mums visiems labai aišku kaip atrodo šokolado plytelė, ekleras ir juo labiau keksas. Na, dar turime kokį tūkstantį smulkių variacijų, kai šokolado plytelė didesnė, mažesnė, sumaišyta su pūstais ryžiais arba įvyniota į kitokį popierių. Kai kurie tų pavyzdžių niekuo neįpatingi, kai kurie išskirtiniai. Bet šiame įraše papasakosiu apie šokolado ir desertų inovatorius, kurie kepdami keksus ir lydydami šokoladą priverčia klientus aikčioti iš nuostabos ir pasigėrėjimo, bei… sumokėti trigubai.

Šalia Vilniaus Arkikatedros įskūrusi mažytė kepyklėlė siūlanti tokio grožio saldumynus, kuriuos beveik gaila suvalgyti! Būdami tokie gražūs desertai užsikariavo savo vietą ant vestuvinio desertų stalo, vaikų gimtadieniuose ar kitose, dažnai mergaitiškai švelniose šventėse. Čia desertai susijungia į paveikslus derančius su bendru šventės dekoru ir taip tampa daug daugiau, negu tiesiog keksiukais. Maža to, Tų Kepėjų savininkė atsiprašo, jog neturės ryškiaspalvių kremų, nes visos spalvos išgaunamos natūraliais produktais – avietėmis, kava, mėta, šokoladu ir pan.

18392931081_e694510d80_k

Teko matyti, kad svečiai prie tokio deserto pirmiau nori nusifotografuoti, negu jo paragauti. Na, o jeigu pyragaitį turite tik vieną, šalia šiltos arbatos puodelio jis suveiks kaip terapija, tiek kūnui, tiek sielai.

Dar drąsesnis šokolado šou atkeliauja iš ALI šokoladinės, kurio nei švelniu nei mergaitišku nepavadinsi. Ali atsinešė drąsą, novatoriškumą, o labiausiai – stilių! Ar gali šokoladas būti stilingas? dar ir kaip! Tik pažiūrėkite į tas vitrinas, kurios kaip modernaus meno muziejus nepaleidžia žvilgsnio. Kai esi toks vienintelis ir kitoks nei didžioji dauguma likusių šokolado meistrų, gali sau leisti eklerą pardavinėti už 4.4eur. Priminsiu – už 15 Litų! Ir tai ne plėšikavimas. Tai kaina už išskirtinumą, už dizainą, paslaugą, įdirbį, patyrimą. Už tai, kad tokio paties niekur kitur nerasite. Už tai, kad jis yra kažkur tarp deserto ir SPA procedūros. Už tai, kad tas šokolado gabalėlis atrodo kaip pati ateitis. Tu jo nevalgysi kiekvieną dieną, bet tada kai valgysi – prisiminsi kaip šventę.

Šokoladas čia – tik alegorija. Nesvarbu kurioje srityje dirbate – jūs galite inovatuoti taip, kad už jūsų prekę/paslaugą bus mokama trigubai. Kaip už tokią šokoladinę eklipsę.

Tortas Eklipsė

IMG_4235

Leave a Comment

Your email address will not be published. Marked fields are required.